Thursday, November 24, 2011

Morse Coder / Encoder / Decoder

A következő linken keresztül le tudod tölteni a morze kódoló / dekódolómat, C nyelven íródott, nagyházi lévén a feladat bonyolultsága érdekében egy csöppet túl lett bonyolítva, de lényegében talán használható is valamire.

Ilyen fát épít fel
Ha csak a futtatható állományra vagy kíváncsi, innen tudod letölteni, a rar kicsomagolása után az első .exe fájl kell neked.

Ha a forráskód is érdekel: Ugyan arról a linkről szerezheted meg, külön be van csomagolva, VS 2010 -es projektfájlokkal, de továbbfejlesztésre nem ajánlom, hiszen -mint említettem- sokkal bonyolultabban lett megírva mint valójában kéne: A morze szótár bináris fával lett ábrázolva, így max. a dekódolás lett gyorsabb, de a morzéra kódolás nagy mértékben lelassult, hiszen a fa végéről kell bejárnunk elemenként. A legegyszerűbb megoldás az lett volna, hogy egy kétdimenziós tömbbe rakom az egészet, így kb. 400 sorból meg lett volna, de az meg nem izgalmas. Sok ötletem lenne, hogy mivel lehetne még feldobni, de sajnos időhiányban szenvedek.

Fejlesztés során felhasznált külső források: DebugMalloc. Ajánlom, mert jó.

[EN]

Little software to code or decode from or to morse. Written in ANSI C, licenced under GPL.



Update: 2012.01.19
A project megtalálható sourceforge-on:
Morse Master

Friday, November 18, 2011

Platformfüggetlen (ANSI) c: clear vagy cls?

Egyszerűbb c program írásakor / tervezésekor felmerülhet, hogy platformfüggetlen programot szeretnénk írni, viszont az alapvető parancssoros megjelenéshez szükség lenne egy olyan képernyőtörlési függvényre, amely Linux és Windows rendszerek alatt is tökéletesen fut.

Mindkét rendszeren a system() függvény végzi a képernyő törlést, viszont más-más paramétert várnak, ezért ha egyszerűség miatt mindenképpen őt szeretnénk használni (és nem egy bonyolultabb grafikus könyvtárat), akkor a következőket kell tennünk:

Makró segítségével meg kell vizsgálni, hogy Linuxon vagy Windowson fordítjuk a kódot, ezt a következőképpen lehet megtenni:


 #ifdef linux  
 void cls()  
 {  
      /* Hasznaljon clear-t ha Linuxon fordul*/  
      system("clear");  
      return;  
 }  
 #endif  
 #ifdef _WIN32  
 void cls()  
 {  
      /* Hasznaljon cls-t ha Windowson (VisualStudio) fordul */  
      system("cls");  
      return;  
 }  
 #endif   

Ezután a programunkban a képernyő törlésére használjuk a cls() függvényt, melynek segítségével platformfüggetlenek maradhatunk.

A #ifdef utáni rész (linux, _WIN32) fordítónként eltérhet, ezért mindenképpen utánna kell nézni, hogy a használt fordító milyen makrót definiál.